sobota 22. februára 2014

☁ ☼ REVIEW ☁ ☼ Lavera BautyBalm Cream 6in1 - Prírodný BB krém


Hello Beauties!

Are you in a BB cream world as any other girls out there in the world? I am IN. I like to try new and not well known BB creams either from Asia or from local drugstore. I found this BB cream in DM drogerie - Lavera BautyBalm Cream 6in1. BB cream was in sale 50 % off! Full price is around 16 euro, which is quite expensive even if I compare it to the Asian BB creams.
Lavera produces natural, no animal testing and gluten free cosmetic products which do not contain paraben, sodium lauryl sulfate, synthetic sunscreen, artificial dyes or fragrances. Lavera BB cream contains organic Acai berry that gives the skin moisture and anti-oxidants and mineral pigments provide light coverage and even finish.

BB cream 6in1 provides following benefits:
✔e
vens out the skin tone and gives glowing complexion,
✔ 24 hour moisture,
✔ smooths out the skin imperfections,
✔ refines pores,
✔ mattifies,
✔ protects skins against free radicals.

Sounds great, but.... I have one big problem with this BB cream. It is orange! I cannot wear it during winter. I am too pale for it (but I am not pale pale), even if I use small amount my face looks orange. During summer the wear-ability is better but I have to be sun kissed a lot. It does not contain SPF and does contain Alcohol (third ingredient). I would not say that it gives 24 h moisture, does not refine pores and does not mattifies. For 16 euro I would expect more! I would not recommend this product.

What about your experiences? Did you try this drugstore BB cream from Lavera? Leave me acomment bellow I would like to read about it.:-)

Have beautiful weekend! ☁ ☼

Lenka

✄ ✄ ✄ ✄ ✄ 

Ahojte!

Taktiež ste podľahli BB krém mánii? Ja teda určite. Veľmi rada skúšam nové BB krémy, známe aj neznáme, či už z drogérie alebo tie originál z Ázie. Lavera BB krém 6v1 som našla v DM - ke v 50 % zľave. Plná cena je okolo 16 euro, čo sa mi zdá dosť veľa, aj v porovnaní s BB krémami z Ázie.

Lavera vyrába prírodné výrobky, netestované na zvieratách a bez glutánu. Neobsahujú parabény, lauryl sulfát sodný, syntetický krém proti slnečným lúčom, umelé farbivá alebo vône. Lavera BB krém obsahuje organické Acai bobule, ktoré dodajú pleti hydratáciu a antioxidanty a minerálne pigmenty, ktoré zabezpečia ľahké krytie a zjednotenie.

BB krém poskytne 6 výhod:
✔ zjednocuje tón pleti a prežiaruje pleť,
✔ hydratuje 24 hodín,
✔ vyhladzuje nedokonalosti,
✔ zneviditeľňuje póry,
✔ zmatňuje,
✔ochraňuje pleť proti voľným radikálom.

Číta sa to celkom dobre, nie? Ale.... Mojím veľmi veľkým problémom je, že je tento BB krém oranžový, resp. moja pleť po nanesení vyzerá oranžovo. Bohužiaľ ho nemôžem nosiť počas zimy a aj počas leta musím byť celkom opálená. Mám síce bledú pokožku, ale nie som bledula snežienková. Aj pri menšom množstve krému je farba podstatná. Neobsahuje SPF a obsahuje Alkohol (3 položka v zložení). Sama za seba nemôžem povedať, že by poskytoval 24 hodinovú hydratáciu pleti, určite nemizíkuje póry a nezmatňuje. Za 16 euro by som naozaj čakala viac. Za mňa tento BB krém neodporúčam.

Skúsili ste tento BB krém od Lavery? Čo naň poviete? Nechajte mi komentár, veľmi rada si ich prečítam.:-)

Krásny víkend prajem! ☁ ☼

Lenka 

Ingredients/Zloženie

2 komentáre: