sobota 24. augusta 2013

Freeman Kaolinová pleťová maska mäta a citrón - Facial Clay Mask Mint and Lemon

Ahojte dievčatá!

Pre dnešok zas recenzia kaolinovej masky na tvár a krk tentoraz lacnejší variant od Freeman - Kaolinová pleťová maska mäta a citrón (Facial Clay mask mint and Lemon) v balení 150 ml. Cena je okolo 5 až 6 euro závisí kde kúpite.:-) 

Maska má výrazne zelenú farbu - typická pre kaolínové masky a veľmi hustú textúru. Obsahuje mätu a citrón, obe zložky pomáhajú s bojom proti akné. Kaolín zas napomáha s detoxikáciou kože, odstránením nečistôt, ktoré sa na nej usadili počas dňa. Citrón sa často používa pre prírodné bielenie pigmentových škvŕn na pleti spôsobených slnkom alebo akné. Jednoducho sa nanáša, nesteká z tváre a balenie je tiež šikovné, môžete si na prst vytlačiť postupne toľko masky koľko potrebujete. 


Na vyčistenú a osušenú pleť uterákom na nesiem postupne od líc smerom nadol k brade a na čelo hojné množstvo masky. Pokým mi nevidno ani kúštik pleti. Nepoužívam ju na krk. Prvých pár minút po na nesení ma maska na tvári poštipkáva, hlavne okolo nosa a na lícach. Postupne ako maska zasychá sa tento pocit celkom stratí a nemám s ňou žiadne problémy. Nemám po odstránení žiadne červené fľaky, ale pre citlivejšiu pokožku by som aplikovala len na problematické miesta.


Kaolinovú pleťovú masku nechám pôsobiť zhruba 20 až 25 min pokiaľ nie je celkom suchá. Akonáhle maska zaschne a pozriem sa na nos do zrkadla, celkom jasne je vidieť kde maska vytiahla nečistoty z pórov (tmavšie miesta). Zmyjem masku namočenou hubkou a je to! Tak ako v prípade hĺbkovo čistiacej masky od Liz Earle aj v tomto prípade na prvý pohľad vidno, že sú póry menšie , pleť je hladšia, vypnutejšia, jemnejšia a na dotyk čistučká. Maska pre mňa nie je vysušujúca a ani nedráždi pokožku.

Táto kaolinová pleťová maska má napísané na balení, že je to prírodný výrobok. Blbé, ale je, že to nie je pravda, pretože obsahuje parabény (synteticky vyrobené konzervačné prostriedky)

Určite túto masku doporučujem! Pre mastnú, problematickú pleť s akné alebo veľkými pórami. Ak má niekto veľmi suchú, senzitívnu a jemnú pleť radšej by ste mali vynechať túto kaolínovú masku s mätou a citrónom.

Vyskúšali ste? Aké sú vaše skúsenosti? Dajte vedieť!

Lenka

2 komentáre:

  1. mozem sa opytat kde si ju kupovala? vdaka za odpoved

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Kupila som ju v CR za cca 150 kc, ale cez net sa da kupit aj u nas, cena je okolo 6 euro

    OdpovedaťOdstrániť