sobota 29. marca 2014

Essence Bloom me up! brushes - Essence štetceHello Beautiful!

On my recent drugstore raid I finally found brushes from Essence Cosmetics Bloom me up! collection. I looked thru limited editions on Essence web site and this brushes were released at the beginning of the March, but on 28th of February they were gone!... They were sold out....?!? I had to go to two other DM drugstores to found these brushes.:-) The name of limited collection is Bloom me up! and part of the collection is also beauty blender, eyelash curler, kabuki brush, brush with sponge at the end and double sided brush with spoolie and angled brush. You can see full collection is HERE
I bought two eye shadow brushes - small (orange), big (green); big powder brush (lavender) and flat top foundation brush (red) (the official name is blush brush?!?). The other tools were sold out. I´m not surprised because the price of these is really small; eye shadow brushes did cost around 1 to 1.5 euro and foundation and powder brush did cost around 3.50 euro. It is kind of hard to find nice brushes in drugstore.

The handles of the brushes has nice flower embellishment, the handles are plastic, but have bit of a weight so they are nice in hand and I can get a good hold on to them. The bristles are synthetic, colored and the ends are left white. The bristles are super soft, especially foundation and powder brush, but they are not tightly packed with bristles -  brushes are kind of thin and bristles are sparsed. I did not register any fall out during cleaning or applying make-up. They did not shed at all.

Both eye shadow brushes are stiff and is bit harder to work with them. The smaller brush is better for concealer than eye shadow. It is a bit harder to pack on the color on the eye lid with both of these.

The foundation brush was ok, but because it is not dense the application of foundation was a bit tricky. I had to work hard to blend the foundation. I could nicely apply mousse or cream blush, butit is not suitable for powder blushes.

The application of face or contour powder was nice with the powder brush. The bristles are super soft, application of the powder is light and I even applied blush with this brush.

Overall I would recommend just powder brush - nice fluffy, soft brush for light application. The other ones - eye shadow brushes and foundation/ blush brush, I was a bit disappointed with them.

Do you buy any of the Essence Bloom me up! tools? Did you like them? Let me know.:-)

Lenka

✄ ✄ ✄ ✄ ✄ 

Ahojte!

Na mojom poslednom nákupe v DM-ke som konečne našla aj novú kolekciu od Essence Bloom me up! tools, teda štetce, aplikátory, klieštiky na riasy a ďalšie nevyhnutnosti, ktoré dievča pri maľovaní potrebuje. Najskôr som si novú kolekciu omrkla na ich stránkach a pravdaže som už koncom februára napochodovala do obchodu a zisťovala či už sú v predaji. Aj napriek tomu, že mali oficiálne byť na predaj až od marca, už 28. februára boli všetky vypredané...?!? Obišla som ďalšie dve predajne DM-ky kým som konečne našla aspoň niektoré vecičky z kolekcie. Celú kolekciu môžete nájsť TU. Mne sa podarilo ukoristiť 4 štetce - dva na očné tiene - malý (oranžový) a veľký (zelený), štetec na aplikáciu make-up-u (červený) (oficiálne je to štetec na líčka?!?) a veľký štetec na púder (fialový). Nie som vôbec prekvapená, pretože cena na ne bola naozaj veľmi dobrá.

Štetce na očné tiene malý a veľký, stáli od 1 do 1,50 euro. Štetec na make-up a na púder boli drahšie, stáli okolo 3,50 euro. Je celkom úspech nájsť dobré štetce v drogérke.

Rúčky štetcov majú veľmi peknú kvetovú aplikáciu, sú plastové, ale dobre sa držia v ruke, majú svoju váhu. Štetinky sú super jemnučké, syntetické, ofarbené a končeky sú ponechané biele. U štetca na púder a na make-up sú trošku menej napresované, takže mám pocit akoby tam štetinky chýbali. Počas používania a ni počas umývania nevypadla ani jedna štetinka! Vôbec nepĺznu.:-)

Oba štetce na očné tiene sú na mňa veľmi pevné - tuhé a celkom ťažko sa s nimi narába. Menší štetec je skôr vhodný na korektor a zakrytie akné. S obomi sa dosť obtiažne nanášal tieň na očné viečko.

Štetec na make-up bol v poriadku, ale kvôli redším štetinkám sa mi s ním make-up trošku horšie roztieral a musela som dlhšie a s jemnou rukou pracovať, aby bol výsledok bez šmúh. Na krémové alebo penové líčka je tento štetec naozaj vhodný, ale určite nie na líčka s púdrovou konzistenciou.

Najväčší púdrový štetec bol super na jemné nanášanie púdru alebo kontúrovacieho púdru - bronzeru. Štetinky sú jemnučké a s jemnou rukou som naniesla aj púdrové líčka.

Z môjho pohľadu bol najlepší práve veľký púdrový štetec - akurát veľký, nadýchaný, jemnučký štetec pre ľahké nanesenie púdru na celú tvár. Ostatné ma trošku sklamali.

Kúpili ste si niektorý zo štetcov alebo aplikátorov z novej Essence Bloom me up! kolekcie? Páčia sa vám? Dajte mi vedieť!

Prajem vám všetkým krásnu slnečnú sobotu!

Lenka
 

2 komentáre:

  1. Štětce vypadají všechny krásně! Jenomže jsem tuhle limitku u nás ještě vůbec neviděla :( Né, že by nebyly jenom štětce, ale ani ostatní produkty, tak snad se brzo někde už objeví :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Essence štetce sú veľmi pekné, dievčenské a s pestrými farbami ako stvorené na jar.:-) Čo ja viem tak štetce sú dostupné len v niektorých krajinách a jednou z nich je práve SR.

      Odstrániť