pondelok 24. marca 2014

≧◠‿●‿◠≦ ETUDE HOUSE Goodbuy Pore Ever ≧◠‿●‿◠≦


Hello Beauties!

Everybody knows that if you have a good base everything goes better, smoother, less visible pores, even skin tone, foundation application smoother, no streaks, no smudges etc. It is nice to have such a base or primer and do not pay 50 euro for 15 ml of product. You can find great ones in drugstore (Maybelline or L´OREAL) if you are more of a high end girls (Benefit, GOSH). I am more of a drugstore girl and I am always looking for solid primers or bases that would work on my bigger pores and oily skin. I found Goodbye PORE EVER pore primer essence from ETUDE HOUSE on eBay for really cheap, not more than 5 euro.
The packaging on all Korean beauty products is just CUTE.:-) I bought this for two reasons - packaging and I am in love with Korean beauty products right now. I know, I did not even need the primer right now.  But what if this primer would be my most loved one?:-) Well, it is not.

The size is nice, you will get 20 ml for a few euro. The squeeze tube is very handy, openig is small and you will not waste product. The color of the primer is creamy beige, does not have any scent and consistency is quite silicony (it contains silicone on first place of ingredients), is creamy, spreads nicely, and does not create lumps on skin.
It looks similar to Benefit The Porefessional primer - packaging and color of the primer.

It leaves very dewy finish on my skin, after a while it gets sticky. It smoothes my skin, but that is all. I does not make my pores smaller after I apply foundation. I still can see the pores on my nose and cheeks. They are not smaller and less visible. The longevity of my make-up is the same as if I would not use the primer.

Overall, I do not think that this does all for look of my skin. It does not help with making pores less visible and does not help with longevity of my make-up. For my combination oily skin with bigger pores on my nose and cheeks this pore primer is not enough.

Do you try this primer from ETUDE HOUSE? Do you have your favourite primer from drugstore or high end brands? Let me know in the comments.

I hope you have a beautiful Monday!

Lenka


✄ ✄ ✄ ✄ ✄ 

Ahojte!

Každý vie, že s dobrým podkladom/primerom ide všetko lepšie, pokožka je hladšia, menej viditeľné póry, zjednotený tón pleti, make-up sa lepšie nanáša, nerobia sa pásiky od štetca alebo prstov na pokožke, žiadne šmuhy a podobne. Je super mať podklad, ktorý urobí svoju prácu dobre a nestojí 50 euro za 15 ml. Dajú sa nájsť dobré v drogérii (Maybelline, L´OREAL), ale ak pokukujete viac po drahších značkách Benefit je známi svojimi podkladovými bázami. Ja si skôr "drogériové dievča" a vždy hľadám dobré podklady alebo primery, ktoré by odviedli svoju prácu dobre a fungovali by na mojej mastnejšej pleti s väčšími pórami. Na Ebay som našla Goodbye PORE EVER pore primer essence od ETUDE HOUSE za pár euro (nie viac ako 5 euro).

Balenie všetkých beauty výrobkov z Kórei je strašne zlaté. Primer som si kúpila z dvoch dôvodov - kvôli baleniu a pretože som sa v poslednej dobe zamilovala do kórejských výrobkov. V podstate ani práve teraz nepotrebujem primer, ale čo keby práve tento bol ten pravý?:-) No, nakoniec nie je.

Za zaplatenú cenu dostanete celkom primerané množstvo - 20 ml. Vytláčacia tubička je praktická a zobáčik na konci vám zabezpečí, že neminiete viac ako potrebujete. Farba primeru je krémovo-béžová, nevonia a konzistencia je silikónovo krémová (na prvom mieste v zložení sú silikóny). Dobre sa roztiera a nevytvára hrudky na pleti (spolu s už naneseným krémom).
Balením a farbou sa podobá na Benefit The Porefessional primer.

Po nanesení zanechá pleť lesklú a po chvíľke uschne do trošku lepivej konzistencie. Moja pokožka bola vyhladená, ale to je asi všetko čo tento primer pre mňa urobil. Bohužiaľ, moje póry nevyzerali menšie po nanesení make-upu. Póry boli stále viditeľné akoby som ani primer nepoužila. Ani životnosť make-upu sa nepredĺžila.

Aby som to celé zhrnula, nemyslím si, že by tento primer pre môj typ pleti niečo urobil. Póry boli viditeľné a životnosť make-upu ako bez použitia primeru. Pre moju kombinovaný typ pleti s veľkými pórmi na nose a lícach nie je vhodný.

Vyskúšali ste tento primer od ETUDE HOUSE? Máte svoj obľúbený primer z drogérie alebo máte lepšie skúsenosti so značkovými primermi? Dajte mi vedieť v komentároch.

Dúfam, že máte krásny pondelok!

Lenka


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára